Aktualności

Program stypendialny dla doktorantek i doktorantów

Trwa nabór na stypendia m.st. Warszawy do 12 lipca 2022 r. Po raz pierwszy nabór prowadzony będzie na uczelniach w całej Polsce.

Obszary badawcze, w których prowadzony jest nabór w IV edycji:

 • Dziedzictwo materialne i niematerialne w kontekście zarządzania lokalami użytkowymi
 • Problem marnotrawstwa żywności w placówkach oświatowych w Warszawie
 • Analiza postaw mieszkańców/mieszkanek Warszawy wobec różnorodności społecznej i grup szczególnie narażonych na dyskryminację
 • Potrzeby i problemy grup społecznych doświadczających dyskryminacji i narażonych na nierówne traktowanie w Warszawie
 • Instytucje i organizacje pozarządowe z obszaru kultury jako element sieci przestrzeni publicznych (działalność edukacyjna, prototypowanie użyć oraz animowanie przestrzeni przy instytucjach/organizacjach)
 • Procedura analiz kulturowych i społecznych jako element przygotowania warunków konkursowych dla najważniejszych przestrzeni publicznych oraz centrów lokalnych w Warszawie.
 • Opracowanie ilościowych i jakościowych wskaźników pozwalających określać oraz monitorować miastotwórcze efekty tymczasowego zagospodarowania działek miejskich na cele kultury.
 • Model ruchu aglomeracji warszawskiej - jak mierzyć złożone elementy mobilności miejskiej
 • Multimodalne węzły przesiadkowe jako element przestrzeni publicznej.
 • Nowe Typologie Mieszkaniowe dla Warszawy – badanie przez projektowanie.
 • Użytkownicy UTO a transport multimodalny

Szczegóły: https://um.warszawa.pl/waw/wspolpraca-z-nauka/stypendia-dla-doktorantow 

II konkurs w ramach programu Mobility PW

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 13 czerwca 2022 r. został otwarty II konkurs w ramach programu Mobility PW. 

W cele Programu wpisane zostało doskonalenie kompetencji doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej oraz stymulowanie wymiany doświadczeń poprzez wizyty cudzoziemców. Mobility PW dysponując środkami przyznanymi na te cele Politechnice Warszawskiej w ramach różnych projektów, daje możliwość uzyskania finansowania mobilności naukowych. Dzięki formule Programu łączącej różne źródła finansowania w konkursie przewidziano wiele form wyjazdów realizowanych w okresie nie krótszym niż 5 dni i nie dłuższym niż 10 m-cy.

Konkurs Mobilty PW II jest realizowany w ramach przedsięwzięcia „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” oraz projektów SEED i PROM PW 2 na zasadach określonych wspólnym regulaminem oraz zgodnych z wytycznymi dla poszczególnych projektów.

UWAGA!!! Nabór wniosków w konkursie MOBILITY PW II został podzielony na dwa etapy:

 • nabór otwarty do 30.06.2022 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 28.02.2023 r.
 • nabór otwarty do 31.08.2022 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 30.04.2023 r.

Szczegóły oraz fomularz elektroniczny do składania wniosków znajdują się na stronie https://www.csz.pw.edu.pl/index.php/csz/Mobility-PW/Otwarcie-II-konkursu-w-ramach-programu-Mobility-PW 

Spotkanie informacyjne doktorantów Szkół Doktorskich z Dyrektorem Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej

W imieniu Dyrektora Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej Pana Prof. dr hab. inż. Pawła Pyrzanowskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące restrukturyzacji obecnie działających pięciu Szkół Doktorskich.

W związku ze wspomnianą restrukturyzacją od semestru zimowego roku akademickiego 2022/2023 doktoranci dotychczasowych pięciu Szkół Doktorskich staną się doktorantami jednej Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej.

Na spotkanie przewidziane są dwa terminy:

 • zdalnie w dniu 13 czerwca br. w godzinach 15.00 – 17.00, spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy  MS Teams, link do spotkania zostanie przesłany mailem;
 • stacjonarnie w dniu 20 czerwca br. w godzinach 14.00 – 16.00, spotkanie odbędzie się w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Spotkanie poprowadzi Dyrektor Szkoły Doktorskiej wraz z przedstawicielami Prezydium Szkoły. W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciel Działu Obsługi Doktorantów oraz Przewodniczący Rady Doktorantów PW.

Na spotkaniu poruszone zostaną między innymi poniższe zagadnienia:

 • zasady organizacji i funkcjonowania Szkoły Doktorskiej;
 • realizacja programu kształcenia;
 • możliwości zmiany wymagań programowych na te obowiązujące w nowej Szkole Doktorskiej;
 • obieg dokumentów dotyczących kształcenia;
 • sprawy administracyjne.

 

Organizatorzy chętnie odpowiedzą też na nurtujące Państwa pytania.

Warszawski Bal Doktorantów

Po 2 letniej przerwie Warszawskie Porozumienie Doktorantów organizuje – jubileuszową 10 edycję Warszawskiego Balu Doktorantów. Tegoroczny Bal odbędzie się 4 czerwca 2022 r. na Auli Kryształowej SGGW (Nowoursynowska 166/9, 02-787 Warszawa).   Aby zakupić bilet należy wypełnić formularz. W wiadomości zwrotnej znajdą się informacje, czy wybrane przez miejsca są jeszcze dostępne oraz dane do wykonania przelewu.  Po dokonaniu przelewu, potwierdzenie należy przesłać na adres wpd@wpd.edu.pl - po zaksięgowaniu wpłaty zostaną przesłane bilety   

Sprzedaż biletow trwa do 30.05.2022 r.

https://facebook.com/events/s/x-warszawski-bal-doktorantow/1121181191760519/

Symozjum Techniki Laserowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII Sympozjum Techniki Laserowej, które odbędzie się w dniach 19-23 września 2022 r. w Karpaczu. Głównym celem Sympozjum jest wymiana informacji i upowszechnianie wiedzy naukowo-technicznej z obszarów techniki laserowej i optoelektroniki. Sympozjum organizowane jest od 1984 r. i biorą w nim udział przedstawiciele czołowych ośrodków akademickich, instytutów badawczych oraz szerokie grono wytwórców i użytkowników techniki laserowej.

Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie:
http://sympozjumtechnikilaserowej.pl

Rusza IV edycja Stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów

To już czwarta edycja programu stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów. Naszą ideą jest współpraca z młodymi naukowcami i promowanie urzędu jako miejsca badań. Chcemy zmieniać Warszawę na lepsze kierując się wiedzą i doświadczeniem.

Od 2019 roku przeprowadziliśmy trzy edycje stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów. Otrzymaliśmy 130 wniosków i przyznaliśmy 12 stypendiów, każde w kwocie do 30 000zł. Dzięki programowi mogliśmy wspólnie pracować nad projektami badawczymi z obszarów dotyczących miasta.

W tym roku wnioski można składać w obszarach dotyczących: problemu marnotrawienia żywności, mobilności w mieście, typologii mieszkaniowych, różnorodności społecznej, zagospodarowania przestrzeni pod kulturę, czy dziedzictwa materialnego i niematerialnego w kontekście zarządzania lokalami.

Pełna lista obszarów z opisami znajduje się na stronie https://um.warszawa.pl/waw/wspolpraca-z-nauka/stypendia-dla-doktorantow 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne online, na których będzie możliwość rozmowy z pracownikami merytorycznymi.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych doktorantów i doktorantki do składania wniosków do 12 lipca!

W razie pytań zapraszam do kontaktu na mail naukowa@um.warszawa.pl.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/wspolpraca-z-nauka/stypendia-dla-doktorantow

Bezpłatny kurs MOOC „Na zdrowie – Twój wybór”

Fundacja Młodej Nauki wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie oraz Mazowieckim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym zapraszam do udziału w bezpłatnym kurs MOOC „Na zdrowie – Twój wybór”, który jest dostępny na platformie edukacyjnej www.Navoica.pl. Projekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Kurs ma na celu przedstawienie zasad i wskazówek jak żyć zdrowo na co dzień - jak się odżywiać, planować czas oraz miejsce nauki i zadbać o swoją kondycję. Poruszone są również problemy społeczne, które dotykają coraz większą liczbę osób, mianowicie choroby psychiczne, otyłość, stres i oraz problemy z używkami. Poruszone zostały także trudności, które dotknęły nas w czasie pandemii, takie jak praca oraz nauka zdalna, a my zaproponowaliśmy rozwiązania na to, jak radzić sobie w nowej rzeczywistości.

Link do kursu: https://navoica.pl/courses/course-v1:Fundacja_Mlodej_Nauki+FMNWSSE01+2022_W1/about 

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

6 kwietnia wystartowała V edycja Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, organizowana przez Fundację EFC. Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest autorom i autorkom publikacji dotyczących edukacji w trzech kategoriach – naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. To forma docenienia prac, które trafnie odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji, a tych przed nami coraz więcej.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego to jedyna inicjatywa w Polsce, która łączy naukowców i naukowczynie, dziennikarzy i dziennikarki, praktyków i praktyczki, tworząc przestrzeń wymiany myśli wokół edukacji ponad dziedzinami i podziałami. To niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy stoimy przed zmianami w szkołach, z których wagą dopiero zaczynamy się mierzyć. Reformy, pandemia i kryzys w Ukrainie, a w rezultacie napływ nowych uczniów i uczennic do polskich szkół – te procesy zmienią Polską edukację bezpowrotnie. Tym bardziej warto o niej rozmawiać w sposób odpowiedzialny i merytoryczny.

– Potrzebujemy światła, latarni, ludzi, fundacji, instytucji, które będą oświetlały nam miejsca, które są istotne oraz kierunki, którymi powinniśmy podążać – mówi Małgorzata Minchberg, animatorka kultury, specjalistka ds. edukacji artystycznej, laureatka konkursu. I dodaje: – Nagroda sprawia, że ludzie, którzy zajmują się edukacją i o niej piszą, mogą być usłyszani. W opinii Joanny Cieśli, dziennikarki tygodnika „Polityka”, również zdobywczyni Nagrody: – to sposób na docenienie rzetelnej pracy, ale też kształtowanie mody na zajmowanie się szkołą.

Do tej pory Fundacja EFC nagrodziła już 19 prac spośród 758 zgłoszonych do konkursu, a do współpracy zaprosiła 30 recenzentów i recenzentek. V edycja właśnie ruszyła!

Jak zgłosić się do konkursu? Zgłoszenia dokonuje autor lub autorka publikacji. Termin nadsyłania prac mija 30 czerwca 2022 roku. Więcej o konkursie – zasady uczestnictwa, informacje o patronie Nagrody i organizatorach, prace ubiegłorocznych laureatów i laureatek – znajdziecie Państwo na https://efc.edu.pl/programy/NagrodaCzerneckiego

Wystartował Program Akcelerator PW

Program preinkubacji jest elementem Akceleratora PW – Programu, który ma na celu wesprzeć inicjowanie, inkubację i akcelerację firm, powstających w wyniku działalności naukowo-badawczej pracowników i studentów PW i funkcjonujących w jej otoczeniu w formule spin-off lub spin-out. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/inkubator/akcelerator-pw/

Obecnie otwarta jest pierwsza rekrutacja do programu preinkubacji w ramach Akceleratora. Głównym celem programu jest podniesienie gotowości zespołów biznesowych w trzech wymiarach:

 • gotowość rynkowa – rozumiana jako zwiększenie świadomości wspieranych zespołów biznesowych, nt. klientów, konkurencji, możliwych modeli biznesowych itp.;
 • gotowość zespołowa – rozumiana jako zwiększenie poziomu organizacji wspieranych zespołów biznesowych w zakresie zarządzania, harmonogramów wyjścia na rynek, itp.;
 • gotowość formalna – rozumiana jako zbudowanie wraz z pozostałymi interesariuszami (w tym IBS PW Sp. z o.o.) modelu funkcjonowania zespołu w formie przyszłej spółki spin-off/spin-out.

Formularz zgłoszeniowy: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/938723?lang=pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego 2022 r.

Start programu: 12 marca 2022 r.

Konkurs grantowy Tech Minds

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie grantowym Tech Minds, organizowanym przez PwC Polska.

Celem konkursu jest umożliwienie doktorantom oraz pozostałym uczestnikom przygotowania i wdrożenia projektu opartego o technologie. 

Do wygrania są trzy granty po 40 000 zł na realizację projektu. Zgłoszenie należy wysłać do 7 marca 2022 roku. 10 drużyn, które przejdą do finału będzie miało okazję przedstawić swój projekt przed kapitułą konkursu składającą się z przedstawicieli czołowych firm w Polsce, m.in: InPost, Żabka, Orange, Netia, mBank, Bank Millennium, Rossmann, Microsoft czy Google. 3 zwycięskie drużyny będą miały okazję wdrożyć swój projekt co pozwoli im na zdobycie indywidualnego, certyfikowanego doświadczenia projektowego, które z pewnością będzie bardzo istotnym punktem w CV.

Interaktywną instrukcja znajduje się pod linkiem: https://pwc.to/35pPEoC

Otwarty dostęp do publikacji w Bibliotece Nauki

Biblioteka Nauki (https://bibliotekanauki.pl/) to największa baza naukowa w Polsce, która udostępnia w sposób otwarty pełne teksty czasopism i książek naukowych.

Biblioteka Nauki zapewnia łatwy, trwały i bezpłatny dostęp do publikacji naukowych wraz z  ich metadanymi. Do korzystania wystarczy zwykła przeglądarka internetowa. Artykuły udostępnione są jako pliki w formacie PDF, a książki ponadto w formatach EPUB, MOBI oraz  XML. Można je czytać i pobierać bez konieczności logowania.

Aktualnie w zasobach serwisu znajduje się ponad 440 000 artykułów z 1533 czasopism naukowych oraz ponad 660 książek. Zasoby są stale rozwijane dzięki współpracy z  wydawcami czasopism i książek naukowych oraz bazami dziedzinowymi.

Otwarty dostęp do publikacji zamieszczonych w Bibliotece Nauki ułatwia wykorzystywanie ich w celach naukowych i dydaktycznych, a także w popularyzacji nauki. Z zasobów korzystać mogą eksperci i profesjonaliści z różnych dziedzin, edukatorzy, przedsiębiorcy, pracownicy organizacji pozarządowych i administracji publicznej oraz wszyscy obywatele. Prawie 40% publikacji udostępnionych jest na licencjach Creative Commons, które umożliwiają ich dalsze wykorzystywanie w szerokim zakresie.

Biblioteka Nauki prowadzona jest przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. W jednostce tej działa Platforma Otwartej Nauki - centrum kompetencji w zakresie otwartych modeli komunikacji naukowej, które oferuje rozwiązania i narzędzia umożliwiające wdrażanie tych modeli oraz  wspiera instytucje i naukowców w dzieleniu się wiedzą.

 

Więcej informacji udziela:
Natalia Gruenpeter
n.gruenpeter@icm.edu.pl 
tel. +48 (22) 874 94 59

 

Platforma Otwartej Nauki
http://pon.edu.pl/

Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca

Krajowa Reprezentacja Doktorantów ogłasza nabór do programu „Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca” realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”, ustanowionego na podstawie art. 376 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 poz. 478, 619 i 1630).

„Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca” to projekt o charakterze szkoleniowo-popularyzatorskim, w ramach której w dniach 3-6 marca 2022 r. przeprowadzone zostaną szkolenia i warsztaty z praktykami oraz ekspertami dla przedstawicieli środowiska doktorantów, kształcących się zarówno w szkołach doktorskich oraz uczestników studiów doktoranckich. Projekt ma przede wszystkim za zadanie zwiększyć świadomość doktorantów w zakresie rzeczywistości prawnej, jak również wyposażyć w niezbędne umiejętności miękkie i kompetencje twarde.

Realizacji tego celu ma służyć przeszkolenie wyłonionej grupy doktoranckich ekspertów z całej Polski (limit miejsc: 35), którzy po odbyciu szkolenia przeprowadzą spotkania informacyjne w ośrodkach akademickich w całym kraju.

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu serdecznie niezawodnego zdrowia, nieograniczonego czasu dla bliskich, cudownego odpoczynku od codzienności i umiejętności skumulowania pozytywnej, świątecznej energii do wykorzystania w Nowym Roku.

Wszystkiego najlepszego!

Utworzenie Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej

Od dnia 1 października 2022 r. rozpoczyna prowadzenie kształcenia doktorantów Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej. Szczegóły znajdują się w Zarządzeniu nr 120/2021 (link poniżej).

https://www.bip.pw.edu.pl/Szkoly-doktorskie/Zarzadzenia-Rektora/Zarzadzenie-nr-120-2021-Rektora-PW-z-dnia-14-12-2021

Nabór OZB w Szkole Doktorskiej nr 3

Do 17 grudnia 2021 roku (do godz. 12:00) trwa nabór OZB w Szkole Doktorskiej nr 3. Pracownicy Politechniki mogą zgłaszać zagadnienia i tematy prac doktorskich, które będą mogli zrealizować ich doktoranci.

Pierwszym etapem rekrutacji do Szkoły Doktorskiej nr 3 na semestr 2022L jest weryfikacja dotychczasowych i nabór nowych OZB (oferta zagadnień badawczych). Każdy kandydat do Szkoły Doktorskiej w procesie rekrutacji będzie musiał wybrać zagadnienie wcześniej zgłoszone przez pracownika Politechniki Warszawskiej, który może być promotorem pracy doktorskiej. 

W Szkole Doktorskiej nr 3 mogą być realizowane prace doktorskie w dyscyplinach: automatyka, elektronika i elektrotechnika, informatyka techniczna i telekomunikacja, matematyka oraz nauki fizyczne.

Link do formularza zgłoszenia nowego OZB można uzyskać po wypełnieniu formularza: 
https://forms.office.com/r/BZgEG9AVjC 

Szczepienia przeciw COVID-19

Można już rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką Pfizer w zorganizowanym dla środowiska akademickiego PW stacjonarnym punkcie szczepień.

Termin szczepień:  piątek-sobota (3 i 4.12.2021 )
Lokalizacja: Przychodnia CenterMed Warszawa ul. Mochnackiego 10 
Zapisy i rezerwacja konkretnego terminu za pośrednictwem strony: https://centermed.pl/pw 

Oferta kierowana jest do pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej w tym studentów obcokrajowców. Dotyczy dawek: pierwszej, drugiej oraz przypominającej.
ilość terminów i dawek zależna wyłącznie od ilości osób chętnych. 

Złota kreda

Z wielką przyjemnością informujemy, że doktorantka ze Szkoły Doktorskiej nr 3, pani mgr inż. Aleksandra Osowska-Kurczab zdobyła nagrodę Złotej Kredy w kategorii najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria na Wydziale Elektrycznym PW. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konferencja naukowa "Responsible Research in Business and Management - RRBM on Tour Seminar"

Academy of International Business  Research Methods-Shared Interest Group AIB RM-SIG, Responsible Research in Business and Management RRBM, Szkoła Doktorska SGH oraz Katedra Biznesu Międzynarodowego, KGŚ serdecznie zapraszają na konferencję naukową "Responsible Research in Business and Management - RRBM on Tour Seminar". 

Konferencja odbędzie się 18 listopada 2021 roku (czwartek) w godzinach 10.15–16.00 czasu polskiego, w trybie online z zastosowaniem aplikacji MS Teams.  

Językiem konferencji będzie język angielski.  

Link do rejestracji: https://forms.office.com/r/dGxmbBgwfM 

Szczepienia przeciwko grypie

Nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące w uczelni zajęcia ze studentami lub z doktorantami oraz inne osoby zatrudnione w uczelni mają prawo do darmowego szczepienia na grypę. Szczepienie jest dobrowolne, ale zalecane. Zwłaszcza wtedy, jeśli ktoś ma niską odporność lub pracuje z osobami o zaburzonej odporności lub ma kontakt z wieloma osobami w pracy.

Szczegóły: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

Rekrutacja do programu mentoringowego TopMinds 2022

Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom i naukowczyniom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyły się cztery edycje programu, z których skorzystało już ponad 150 młodych osób oraz ich mentorów i mentorek! 

Kurs na platformie COURSERA

Do końca września każdy doktorant z adresem mailowym w domenie PW ma dostęp do 1 darmowego kursu na platformie COURSERA.
Kurs można zaliczyć jako 2-4 jednostek ECTS (na cały tok kształcenia, zależnie od szkoły).
Link do rejestracji:
https://www.coursera.org/programs/warsaw-uniwersity-of-technology-on-coursera-hata9 

Dofinansowanie przygotowania materiałów na zajęcia dla szkół doktorskich

Nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Politechnice Warszawskiej, opracowujący nowe przedmioty dla szkół doktorskich mogą wnioskować o sfinansowanie pracy nad materiałami do przedmiotu w ramach projektu NERW2. Wymaga się, aby nowoopracowany przedmiot był prowadzony w języku angielskim. Szczególnie premiowana jest także jego interdyscyplinarność.
Aby uzyskać dofinansowanie należy zgłosić przedmiot zgodnie z ogólnie obowiązującą w Szkole Doktorskiej nr 3 procedurą (korzystając z formularza zgłoszenia przedmiotu). Następnie chęć skorzystania z dofinansowania należy zgłosić drogą mailową na adres sd3@pw.edu.pl.
Wartość dofinansowania stanowi iloczyn podwojonej liczby godzin dydaktycznych, których będzie wymagał przedmiot (nie wliczają się godziny prezentacji doktoranckich i godziny pracy własnej doktorantów) i stawki godzinowej określonej w wysokości 120 zł brutto.
Warunkiem uzyskania dofinansowania jest przygotowanie materiałów dydaktycznych (np. prezentacja multimedialna, zadania, studium przypadku, itd.) oraz pozytywna opinia zespołu dydaktycznego.
Projekt NERW2 jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

XIV Szkoła Letnia Innowacji

Stowarzyszenie Organizatorów Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wspólnie z Katedrą Marketingu i Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Uniwersytetu Łódzkiego, Katedrą Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Katedrą Innowacji i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają studentów, doktorantów, pracowników naukowych, przedstawicieli ośrodków innowacji i firm do udziału w XIV Szkole Letniej Innowacji, która w tym roku odbędzie się w formie on-line w dniach 2 - 3 września 2021 r.
Celem Szkoły jest budowa efektywnej sieci partnerstwa na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki łączącej środowisko naukowe, administrację samorządową i centralną oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.
Tegoroczna edycja zatytułowana jest Polityka innowacyjna i aktywność innowacyjna przedsiębiorstw w gospodarce przed i w trakcie pandemii.
SLI przewiduje możliwość uczestnictwa biernego i aktywnego. Wartością dodaną jest Kuchnia naukowa dla młodych naukowców.
Zapraszamy Państwa oraz studentów do udziału!

Szczegóły: 

zaproszenie XIV SLI (.pdf, 366,04 kB)

STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej z dniem 19 kwietnia 2021 r. otworzyła nabór wniosków w programie wzmacniającym umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich i wspierającym ich działalność dydaktyczną: STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.
Program skierowany do instytucji szkolnictwa wyższego ma na celu systemowe wsparcie Szkół Doktorskich m.in. w zakresie podniesienia jakości kształcenia i prowadzonych badań naukowych oraz zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i kadry dydaktycznej. Tym samym ze środków programu można sfinansować działania mające na celu wsparcie doktorantów prowadzących współpracę międzynarodową oraz działania w tym zakresie Szkół Doktorskich jak również inicjatywy na rzecz pozyskania doktorantów zagranicznych. Udział w programie pozwoli także na rozwijanie działań związanych z internacjonalizacją „w domu”, w tym również w formule zdalnej.
Serdecznie zachęcam do skorzystania z oferowanego przez NAWA programu wspierającego umiędzynarodowienie polskiej nauki!

Termin składania wniosków: 30.06.2021

Szczegóły: https://nawa.gov.pl/instytucje/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich 

Publikacja w wydaniu specjalnym w czasopiśmie Actuators

Przedstawiamy propozycję rozważenia publikacji artykułu w wydaniu specjalnym w  czasopiśmie Actuators, które od roku 2019 roku jest na liście JCR (IF. 1.917).  Udało się wynegocjować bardzo dobre warunki finansowe dla autorów z afiliacjami polskimi. Odpowiednie upusty zależne są od  czasu zgłoszenia. Ogólnie im prędzej tym taniej. Nawet ze 100% upustem.

Szczegóły i kontakt do guest editora: Michał Bartyś (michal.bartys@pw.edu.pl)

Special Issue: "Intelligent Actuators" - Discount Papers Invitation (ISSN 2076-0825, IF 1.957)

The Special Issue entitled "Intelligent Actuators" will be published in /Actuators/ (https://www.mdpi.com/journal/actuators, ISSN 2076-0825). Based on your expertise, we would like to invite you to publish a paper in this special issue. If you could submit your paper by the end of December, it will be processed and published with a 70% discount of the APC. A higher discount 100% will go to papers submitted by the end of September.

Website:
https://www.mdpi.com/journal/actuators/special_issues/intelligent_actuators
Deadline for manuscript submissions: 31 March 2022
The particular topics of interest include but are not limited to: Intelligent actuators and sensors, virtual actuators, motion control, functional safety, cybersecurity, fault-tolerant, and self-repair systems, embedded diagnostics, computational cloud technologies, and implementation of Industry 4.0 concepts.

All submissions are peer-reviewed, and accepted papers will be published immediately. Therefore, submitted papers should not be under consideration for publication elsewhere. We also encourage authors to send a short abstract or tentative title to the Editorial Office in advance (Kacey.wang@mdpi.com).
For further details, please see the instructions for authors:
http://www.mdpi.com/journal/actuators/instructions
For submission, please click:
http://susy.mdpi.com/user/manuscripts/upload?journal=actuators