Kształcenie

Zgodnie z § 3 Regulaminu Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej, kształcenie w Szkole dla przyjętych doktorantów jest darmowe (wykluczając opłatę rekrutacyjną), trwa 8 semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej. Zobowiązania wobec doktoranta są określone poprzez uchwalony przez Senat Program Kształcenia, przedstawiający wymagania programowe, które zapewniają osiągnięcie efektów uczenia się zgodnie z wymaganiami wynikającymi z charakterystyk drugiego stopnia efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Każdy doktorant musi spełnić wymagania znajdujące się w Programie Kształcenia, w tym obligatoryjne sprawozdania semestralne oraz przedmioty, takie jak Seminarium doktoranckie, BHP oraz Metodologia prowadzenia zajęć dydaktycznych. Jednakże Program stanowi również podstawę do zaprojektowania indywidualnego programu kształcenia.

Poniżej znajduje się odnośnik do szczegółów odnośnie zajęć dydaktycznych (aktualna oferta dydaktyczna, karty przedmiotów, informacje o Metodologii prowadzenia zajęć dydaktycznych itd.), a Program Kształcenia jest dostępny w zakładce: Do pobrania

Visiting Professors oraz Visiting Lecturers

Szkoła Doktorska oferuje niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez akademickich ekspertów – profesorów i wykładowców z całego świata. W ramach programów „Visiting Professors” oraz „Visiting Lecturers” doktoranci, dzięki wyjątkowym zajęciom, mają szansę wzbogacić indywidualny tok kształcenia oraz poszerzyć horyzonty wiedzy. Zapraszamy do śledzenia aktualności, ponieważ oferta tych zajęć jest zróżnicowana i aktualizowana na bieżąco. Szczegóły dotyczące przedmiotów, w tym tematyki, terminów itp., można znaleźć poniżej w kartach przedmiotów oraz w zakładce zajęcia dydaktyczne.

Zasady współpracy

Programy Visiting Lecturers oraz Visiting Professors polegają na ścisłej współpracy pomiędzy Szkołą Doktorską, Osobą zgłaszającą oraz Wizytującym. Zgłoszenia są przyjmowane i weryfikowane przez Przewodniczącą Komisji Kształcenia, prof. dr hab. inż. Anetę Pobudkowską-Mirecką (ksztalcenie.sd@pw.edu.pl). Po zaakceptowaniu propozycji zajęć dla doktorantów, Szkoła Doktorska przedstawia szczegóły funkcjonowania programów. Przede wszystkim dotyczą one następującego podziału obowiązków:

  • Szkoła Doktorska – odpowiedzialna jest za przekazanie wszelkich niezbędnych informacji oraz przedstawienie kwestii organizacyjno-administracyjnych dotyczące umowy z Wizytującym, wynagrodzenia, zwrotów kosztów podróży oraz zakwaterowania.
  • Osoba zgłaszająca – odpowiedzialna jest za asystę Wizytującego w trakcie realizacji zajęć stacjonarnych bądź online oraz organizacji pobytu i podróży. Najważniejszym aspektem jest organizacja oraz promocja zajęć: zapewnienie terminów, miejsca oraz uczestników.
  • Wizytujący – odpowiedzialny jest za przeprowadzenie zajęć zgodnie z umową. Wizytujący również musi we własnym zakresie zapłacić i zorganizować podróż oraz zakwaterowanie, których koszty zostaną zwrócone przez Szkołę Doktorską po przedstawieniu wymaganych dokumentów (faktury/rachunki oraz potwierdzenia płatności).

Osobą odpowiedzialną za obsługę administracyjną w Szkole Doktorskiej jest Piotr Salamon (piotr.salamon@pw.edu.pl).

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.