Deklaracja dostępności
Szkoła Doktorska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.sd.pw.edu.pl
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część obrazów nie posiada tekstu alternatywnego,
- Niektóre elementy strony nie spełniają minimalnych wymogów dla kontrastu,
- Niektóre elementy strony nie wyświetlają się prawidłowo na urządzeniach mobilnych,
- Niektóre elementy strony nie są dostępne cyfrowo,
- Niektóre elementy, których kliknięcie powoduje uruchomienie linku w nowym oknie / karcie przeglądarki internetowej nie informują o tym,
- Strona może posiadać tzw. krótkie linki (bez informacji o ich celu w nazwie),
- Strona posiada linki wyróżniane tylko podkreśleniem,
- Strona nie posiada odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostaniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Problemy z dostępnością tej strony internetowej prosimy kierować do:
Dział Obsługi DoktorantówE-mail: dod@pw.edu.pl
Nr telefonu:
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej należy składać w Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami:
e-mail: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1314
telefon II: 695 910 787
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Skargi na brak zapewnienia dostępności należy składać w Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami:
e-mail: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1314
telefon II: 695 910 787
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Szkoła Doktorska znajduje się przy ulicy Rektorskiej 4, w gmachu ,,Rektorska 4’’ na 3 piętrze.
Budynek
Wejście do budynku jest możliwe z poziomu terenu. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie. Drzwi są oznakowane niebieskimi poziomymi pasami ostrzegawczymi.
W budynku znajduje się recepcja, zlokalizowana po lewej stronie od wejścia. Jest wyposażona w pętlę indukcyjną stanowiskową. Część blatu po prawej stronie jest obniżona. Drzwi do pomieszczeń w obiekcie oznakowane są w alfabecie Braille’a. W budynku zastosowane zostały piktogramy i drogowskazy informujące o podstawowych funkcjach i kierunkach dotarcia do poszczególnych pomieszczeń. Schody oznakowano kontrastowo.
W budynku znajdują się 3 dźwigi osobowe dostosowane do potrzeb OzN: w holu głównym 2 windy dostosowane do OzN oraz dźwig osobowy przy klatce ewakuacyjnej. Na każdym piętrze w budynku znajduje się dostosowana toaleta do OzN.
Ewakuacja
W budynku zastosowano czytelną informację wizualną o drogach ewakuacji w postaci piktogramów i strzałek kierunkowych. W budynku znajdują się 3 wyjścia ewakuacyjne oraz jedno krzesełko ewakuacyjne. Wejścia ewakuacyjne znajdują się: z tyłu budynku, obok wejścia głównego, oraz w północno-wschodniej części budynku.
Miejsca postojowe dla OzN
Przed budynkiem są 2 oznakowane miejsca postojowe dla OzN.
Na parkingu Kampusu BIS znajduje się jeszcze 5 dostosowanych miejsc postojowych: 2 przy wejściu do Gmachu Inżynierii Lądowej, 3 między Gmachem Inżynierii Lądowej a Gmachem Elektroniki.
Na parkingu podziemnym budynku jest miejsce postojowe dla OzN. Zlokalizowane jest ono przy windach i klatce schodowej.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W recepcji budynku znajduje się stanowiskowa pętla indukcyjna.