Aktualności

Bezpłatny kurs MOOC „Na zdrowie – Twój wybór”

Fundacja Młodej Nauki wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie oraz Mazowieckim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym zapraszam do udziału w bezpłatnym kurs MOOC „Na zdrowie – Twój wybór”, który jest dostępny na platformie edukacyjnej www.Navoica.pl. Projekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Kurs ma na celu przedstawienie zasad i wskazówek jak żyć zdrowo na co dzień - jak się odżywiać, planować czas oraz miejsce nauki i zadbać o swoją kondycję. Poruszone są również problemy społeczne, które dotykają coraz większą liczbę osób, mianowicie choroby psychiczne, otyłość, stres i oraz problemy z używkami. Poruszone zostały także trudności, które dotknęły nas w czasie pandemii, takie jak praca oraz nauka zdalna, a my zaproponowaliśmy rozwiązania na to, jak radzić sobie w nowej rzeczywistości.

Link do kursu: https://navoica.pl/courses/course-v1:Fundacja_Mlodej_Nauki+FMNWSSE01+2022_W1/about 

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

6 kwietnia wystartowała V edycja Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, organizowana przez Fundację EFC. Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest autorom i autorkom publikacji dotyczących edukacji w trzech kategoriach – naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. To forma docenienia prac, które trafnie odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji, a tych przed nami coraz więcej.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego to jedyna inicjatywa w Polsce, która łączy naukowców i naukowczynie, dziennikarzy i dziennikarki, praktyków i praktyczki, tworząc przestrzeń wymiany myśli wokół edukacji ponad dziedzinami i podziałami. To niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy stoimy przed zmianami w szkołach, z których wagą dopiero zaczynamy się mierzyć. Reformy, pandemia i kryzys w Ukrainie, a w rezultacie napływ nowych uczniów i uczennic do polskich szkół – te procesy zmienią Polską edukację bezpowrotnie. Tym bardziej warto o niej rozmawiać w sposób odpowiedzialny i merytoryczny.

– Potrzebujemy światła, latarni, ludzi, fundacji, instytucji, które będą oświetlały nam miejsca, które są istotne oraz kierunki, którymi powinniśmy podążać – mówi Małgorzata Minchberg, animatorka kultury, specjalistka ds. edukacji artystycznej, laureatka konkursu. I dodaje: – Nagroda sprawia, że ludzie, którzy zajmują się edukacją i o niej piszą, mogą być usłyszani. W opinii Joanny Cieśli, dziennikarki tygodnika „Polityka”, również zdobywczyni Nagrody: – to sposób na docenienie rzetelnej pracy, ale też kształtowanie mody na zajmowanie się szkołą.

Do tej pory Fundacja EFC nagrodziła już 19 prac spośród 758 zgłoszonych do konkursu, a do współpracy zaprosiła 30 recenzentów i recenzentek. V edycja właśnie ruszyła!

Jak zgłosić się do konkursu? Zgłoszenia dokonuje autor lub autorka publikacji. Termin nadsyłania prac mija 30 czerwca 2022 roku. Więcej o konkursie – zasady uczestnictwa, informacje o patronie Nagrody i organizatorach, prace ubiegłorocznych laureatów i laureatek – znajdziecie Państwo na https://efc.edu.pl/programy/NagrodaCzerneckiego

Doktorat wdrożeniowy

Politechnika Warszawska rozpoczyna nabór zgłoszeń na VI edycję programu doktorat wdrożeniowy

Informacje ogólne o programie

Program „Doktorat wdrożeniowy” ustanowiony został komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Minister Edukacji i Nauki) z dn. 29.05.2019.

Przedmiotem programu jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla doktorantów PW

Szanowne Doktorantki i Szanowni Doktoranci,

istnieje możliwość uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktorów SWFiS PW. Zajęcia odbywają się rano w godzinach 7-8 (joga, pływanie, zdrowe ciało, tai chi) lub popołudniu 17-18.30 (siatkówka i obecnie niedostępna piłka nożna). W nazwie programu jest mowa o pracownikach PW jednak w formularzu zapisów jest do wyboru kategoria "Doktoranci".

W załączeniu szczegółowa oferta zajęć i pomocne linki.

https://www.swfis.pw.edu.pl/Aktualnosci/BEZPLATNE-ZAJECIA-SPORTOWE-DLA-PRACOWNIKOW-PW-wracaja-od-marca-2022

Link do zapisów:

https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/412882 

#MyPhD@WUT competition for the best video about doing PhD at WUT

As Warsaw University of Technology strives to improve the experience of its PhD students, we would like to invite you to participate in the #MyPhD@WUT competition for the best short videos about doing PhD at WUT. The three best recordings will be awarded!

Wystartował Program Akcelerator PW

Program preinkubacji jest elementem Akceleratora PW – Programu, który ma na celu wesprzeć inicjowanie, inkubację i akcelerację firm, powstających w wyniku działalności naukowo-badawczej pracowników i studentów PW i funkcjonujących w jej otoczeniu w formule spin-off lub spin-out. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/inkubator/akcelerator-pw/

Obecnie otwarta jest pierwsza rekrutacja do programu preinkubacji w ramach Akceleratora. Głównym celem programu jest podniesienie gotowości zespołów biznesowych w trzech wymiarach:

  • gotowość rynkowa – rozumiana jako zwiększenie świadomości wspieranych zespołów biznesowych, nt. klientów, konkurencji, możliwych modeli biznesowych itp.;
  • gotowość zespołowa – rozumiana jako zwiększenie poziomu organizacji wspieranych zespołów biznesowych w zakresie zarządzania, harmonogramów wyjścia na rynek, itp.;
  • gotowość formalna – rozumiana jako zbudowanie wraz z pozostałymi interesariuszami (w tym IBS PW Sp. z o.o.) modelu funkcjonowania zespołu w formie przyszłej spółki spin-off/spin-out.

Formularz zgłoszeniowy: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/938723?lang=pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego 2022 r.

Start programu: 12 marca 2022 r.

Rejestracja na przedmioty w semestrze letnim 2021/2022

W dniu 10 lutego 2022 r. o godzinie 19.00 zostanie uruchomiona w systemie USOS https://usosweb.usos.pw.edu.pl/kontroler.php?_action=news/default rejestracja na przedmioty. Rejestracja potrwa do 20 lutego 2022 r. do godziny 23.59.

Listy przyjętych do Szkół Doktorskich Politechniki Warszawskiej w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Osoby znajdujące się na listach przyjętych w najbliższych dniach otrzymają z Działu Obsługi Doktorantów informacje dotyczące logowania w systemie USOSweb, dokumentów związanych ze stypendium oraz ubezpieczeniem, zapisów na zajęcia, a także dostarczania oryginałów dokumentów rekrutacyjnych.

Wszystkim osobom przyjętym gratulujemy oraz prosimy o regularne sprawdzanie skrzynki pocztowej. 

Konkurs grantowy Tech Minds

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie grantowym Tech Minds, organizowanym przez PwC Polska.

Celem konkursu jest umożliwienie doktorantom oraz pozostałym uczestnikom przygotowania i wdrożenia projektu opartego o technologie. 

Do wygrania są trzy granty po 40 000 zł na realizację projektu. Zgłoszenie należy wysłać do 7 marca 2022 roku. 10 drużyn, które przejdą do finału będzie miało okazję przedstawić swój projekt przed kapitułą konkursu składającą się z przedstawicieli czołowych firm w Polsce, m.in: InPost, Żabka, Orange, Netia, mBank, Bank Millennium, Rossmann, Microsoft czy Google. 3 zwycięskie drużyny będą miały okazję wdrożyć swój projekt co pozwoli im na zdobycie indywidualnego, certyfikowanego doświadczenia projektowego, które z pewnością będzie bardzo istotnym punktem w CV.

Interaktywną instrukcja znajduje się pod linkiem: https://pwc.to/35pPEoC

Listy rankingowe kandydatów wstępnie zakwalifikowanych do dyscyplin

Informujemy, że lista kandydatów wstępnie zakwalifikowanych do dyscyplin została opublikowana na stronie Szkół Doktorskich Politechniki Warszawskiej.