Procedura przygotowania korekty Indywidualnego Planu Badawczego z inicjatywy doktoranta

Procedura wnioskowania o korektę IPB z inicjatywy doktoranta

1. Sprawy związane z Indywidualnym Planem Badawczym doktoranta określa § 14 Regulaminu Szkoły Doktorskiej PW. Proszę się z nim zapoznać przed przygotowaniem i złożeniem korekty IPB.
  2. IPB może zostać zmieniony na wniosek doktoranta.
  3. Wniosek o merytoryczną zmianę IPB może być złożony wyłącznie w pierwszym miesiącu każdego semestru kształcenia z wyjątkiem uzasadnionych przypadków, w szczególności gdy wynika to z zalecenia Komisji Nauki, przedłużenia kształcenia lub zaleceń ministerstwa właściwego ds. szkolnictwa wyższego w przypadku doktorantów będących uczestnikami programu „Doktorat wdrożeniowy”.
  4. W dowolnym momencie okresu kształcenia może być złożony wniosek o zmianę IPB ze względów formalnych w związku z:
    • przesunięciem terminu złożenia rozprawy doktorskiej (np. z powodu zawieszenia kształcenia lub ubiegania się o przedłużenie kształcenia bez zmian zakresu zadań i kamieni milowych);
    • przesunięciem zadań i kamieni milowych pomiędzy semestrami;
    • zmianą promotora bez merytorycznej zmiany IPB;
    • wyznaczeniem lub zmianą drugiego promotora lub promotora pomocniczego bez merytorycznej zmiany IPB.
  5. W przypadku zawieszenia kształcenia, wniosek o formalną zmianę IPB (zmiana przewidywanej daty złożenia rozprawy doktorskiej) należy złożyć przed zawieszeniem kształcenia lub najpóźniej pierwszego dnia po okresie zawieszenia kształcenia. Wniosek o merytoryczną zmianę IPB może być złożony wyłącznie w pierwszym miesiącu każdego semestru kształcenia.
  6. Wniosek kierowany do Dyrektora Szkoły Doktorskiej, musi zawierać: opis zmian, uzasadnienie oraz pozytywną opinię promotora. Wzór wniosku został załączony do niniejszej Procedury.
  7. Do wniosku o formalna/merytoryczną zmianę IPB należy załączyć zaktualizowany Indywidualny Plan Badawczy.
  8. Wniosek wraz z korektą IPB prosimy składać w biurze Szkoły Doktorskiej – pokój 3.05.