Międzynarodowa Konferencja CEwater
W imieniu dr hab. Marzeny Smol-Aruszanjan, Przewodniczącej Komitetu Naukowego konferencji CEwater, serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji – Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (CEwater), będącej podsumowaniem projektu pt. „Opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)” (akronim wodoGOZowanie w praktyce).
Celem Międzynarodowej konferencji jest podsumowanie projektu wodoGOZowanie w praktyce, omówienie problematyki i sposobów gospodarowania wodą i ściekami, przedstawianie najlepszych praktyk wdrażania GOZ w sektorze gospodarki wodno-ściekowej w ramach rozwiązań organizacyjnych, technologicznych i edukacyjno-informacyjnych i in.
W programie konferencji przewidziane są prezentacje ustne i posterowe, a także sesje panelowe. Nadesłane streszczenia referatów (w języku angielskim i polskim) zostaną włączone do materiałów konferencyjnych.
- Kiedy? 22-24 kwietnia 2024r.
- Gdzie? Zakład Uzdatnia Wody Kraków – Bielany (Kraków) [tylko stacjonarnie]
- Koszt? Bezpłatnie.
- Język? Angielski i Polski.
- Termin nadsyłania streszczeń: 1 marca 2024r. https://www.cewater.eu/
Organizatorem konferencji jest Pracownia Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN) https://min-pan.krakow.pl/, współorganizatorem konferencji jest przedsiębiorstwo Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Wydarzenie objęte została Patronatem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.
- Wydarzenie towarzyszące: Międzynarodowa Konferencja pt. „Phosphorus Raw Materials in Visegrad Countries” podsumowująca projekt "PhosV4 - How to stay alive in V4? Phosphorus Friends Club builds V4’s resilience", finansowany jest przez Visegrad Fund. Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2024r. w Zakładzie Uzdatnia Wody Kraków – Bielany (Kraków). Strona internetowa z informacjami https://www.phosv4.eu/conference-1
*Projekt wodoGOZowanie korzysta z dofinansowania w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Celem projektu jest wzmocnienie transformacji w kierunku GOZ w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi. Strona internetowa projektu: http://www.wodogozowanie.com.