Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej realizuje program, którego celem jest komercjalizacja technologii poprzez założenie spółki typu spin-off, licencjonowanie lub sprzedaż. W listopadzie uruchamiamy pilotażowe działania skierowane do doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy są zainteresowaniu transferem technologii do biznesu.
O SWOJEJ PRACY DOKTORSKIEJ MOŻESZ OPOWIADAĆ GODZINAMI? ALE CZY POTRAFISZ TO ZROBIĆ W… 3 MINUTY? Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym Konkursie Three Minute Thesis® 2024 (3MT®), w którym będą Państwo mieli za zadanie opowiedzieć ze sceny w ciągu trzech minut o prowadzonych przez siebie w ramach doktoratu badaniach.
24 października 2024 r. zamykamy I turę zapisów na XVII Interdyscyplinarną Konferencję Naukową TYGIEL 2025 “Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”, która odbędzie się 20-22 marca 2025 r. w formie hybrydowej (Lublin/online). Konferencja TYGIEL to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w Polsce, gromadzące co roku w marcu badaczy, naukowców oraz miłośników nauki. To niepowtarzalna szansa do nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także poszerzenia horyzontów badawczych.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie z cyklu „Od pomysłu do publikacji – co powinniśmy wiedzieć przed publikacją w wysoko punktowanym czasopiśmie” – w ramach dyscypliny Inżynierii Materiałowej, które odbędzie się 23 października 2024 r. w godzinach 11:00-12:30, w Gmachu Rektorska 4, ul. Rektorska 4, sala 4.05 (piętro IV). Celem szkolenia jest zwiększenie efektywności publikacyjnej naukowców z dziedziny Inżynierii Materiałowej poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do przygotowania wysokiej jakości artykułów naukowych, które mają szansę na publikację w renomowanych czasopismach naukowych.
Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds. TopMinds to program mentoringowy, który otwiera początkującym polskim naukowcom i naukowczyniom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyło się siedem edycji programu, z których skorzystało już ponad 200 młodych osób oraz ich mentorów i mentorek!
Szanowni Państwo,
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi weryfikacji zrealizowanego programu kształcenia (w pierwszej kolejności dotyczy to doktorantów na 7 i 8 semestrze oraz na przedłużeniu kształcenia), informujemy, że ze względu na czasochłonność weryfikacji nie jesteśmy w stanie dokonać jej podczas cotygodniowych konsultacji dla doktorantów. W związku z tym stwarzamy możliwość zdalnych konsultacji z przewodniczącą Komisji Kształcenia.
Szkoła Doktorska oferuje niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez akademickich ekspertów – profesorów i wykładowców z całego świata. W ramach programów „Visiting Professors” oraz „Visiting Lecturers” doktoranci, dzięki wyjątkowym zajęciom, mają szansę wzbogacić indywidualny tok kształcenia oraz poszerzyć horyzonty wiedzy. Zapraszamy do śledzenia aktualności, ponieważ oferta tych zajęć jest zróżnicowana i aktualizowana na bieżąco. Szczegóły dotyczące przedmiotów, w tym tematyki, terminów itp., można znaleźć w zakładce zajęcia dydaktyczne, natomiast przedstawienie gości w zakładce: ,,Visting Professors i Lecturers”.
Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej utworzona została Zarządzeniem Rektora PW nr 120/2021 z dnia 14 grudnia 2021 r. Od dnia 1 października 2022 przejęła ona doktorantów oraz obowiązki pięciu szkół doktorskich istniejących w Politechnice od 15 kwietnia 2019 do 30 września 2022.
Przedmiotem programu "Doktorat wdrożeniowy" jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami.
Tryb eksternistyczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zatrudnione są na uczelni lub w innej jednostce naukowej na stanowisku badawczym lub badawczo-dydaktycznym, oraz dla tych, którzy chcą samodzielnie prowadzić badania naukowe i nie mają możliwości przejścia pełnego kształcenia w szkole doktorskiej.
Każdy doktorant musi spełnić wymagania znajdujące się w Programie Kształcenia, w tym obligatoryjne sprawozdania semestralne oraz przedmioty, takie jak Seminarium doktoranckie, BHP oraz Metodologia prowadzenia zajęć dydaktycznych. Jednakże Program stanowi również podstawę do zaprojektowania indywidualnego programu kształcenia.