Jak zacząć?

Gdy już zobaczysz swoje nazwisko na liście przyjętych do Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej czeka Cię kilka rzeczy, które musisz wykonać:

 • Złożenie dokumentów niezbędnych do rekrutacji.
  Pomimo, że do tej pory cały proces rekrutacji przebiegał w systemie rekrutacyjnym kilka dokumentów, których wykaz znajduje się w informacjach dla Kandydatów dokumentów musisz złożyć w oryginałach w Szkole. Zrobisz to w siedzibie Szkoły, w Dziale Obsługi Doktorantów, który znajduje się przy ulicy Rektorskiej 4, w pokoju 3.20, na 3 piętrze.
 • Badania lekarskie.
  Podczas składania dokumentów otrzymasz skierowanie na badania lekarskie, które wykonać możesz u lekarza medycyny pracy. Zrób to szybko, gdyż bez nich nie możesz być dopuszczony do laboratoriów Uczelni, oraz prowadzenia zajęć w ramach praktyki dydaktycznej. Dokładniejsze informacje znajdziesz w odpowiedniej zakładce.
 • Zakwaterowanie
  Jeśli mieszkasz poza Warszawą Politechnika umożliwia Ci zamieszkanie w jednym z akademików. Dokładniejsze informacje uzyskasz na stronie poświęconej Domom Studenckim PW.
 • Złożenie ślubowania.
  Aby stać się pełnoprawnym doktorantem Politechniki Warszawskiej musisz złożyć ślubowanie akademickie. Możesz to zrobić w systemie USOS, do którego login i wstępne hasło dostaniesz podczas pocztą na adres mailowy, który podałeś przy rekrutacji.
 • Rejestracja na przedmioty.
  Doktorat to nie tylko praca naukowa, ale także realizacja Programu Kształcenia. Żeby zacząć to robić musisz zapisać się na przedmioty oferowane przez Szkołę. Dokładniejsze informacje, w tym opis procedury rejestracji i wykaz oferowanych przedmiotów znajdziesz w zakładce poświęconej kształceniu.
 • Szkolenie BHP
  Na swój adres mailowy dostaniesz link informacje na temat szkolenia BHP. Pamiętaj, to równie ważne jak badania lekarskie. Bez niego nie będziesz mógł dalej kształcić się w szkole. Na szczęście szkolenie realizowane jest w formie on-line. Dokładniejsze informacje znajdziesz w zakładce.
 • Wybór Promotora lub promotorów.
  Co prawda podczas rekrutacji na pewno umawiałeś się już z kimś, że będzie Twoim Promotorem, ale nadszedł czas, żeby to formalnie potwierdzić. W Politechnice Warszawskiej Promotorów powołuje Rada Dyscypliny Naukowej w której się rekrutowałeś i zamierzasz realizować swoje badania. W tym celu musisz wystąpić do tej Rady z odpowiednim wnioskiem w wyznaczonym przez Szkołę terminie, o którym zostaną poinformowani doktoranci. Pamiętaj, jest to bardzo ważna sprawa i dlatego potrzebujemy odpowiednich dokumentów. Dokładniejszy opis procedury znajdziesz w par. 8 Regulaminu Szkoły Doktorskiej PW. Wpierw wymagane jest powołanie jedynie głównego promotora, jednakże jeśli będzie taka chęć i potrzeba, powołanie drugiego promotora bądź promotora pomocniczego odbędzie się w późniejszym terminie. 
 • Wyrobienie identyfikatora ORCID.
  Każdy naukowiec ma swój osobisty numer identyfikacyjny, którym może posługiwać się np. podczas składania publikacji. Informacje jak to zrobić znajdziesz na odpowiedniej stronie ORCID.
 • I to już wszystko. Życzymy miłego kształcenia i owocnej pracy naukowej!